Patroni 2022 roku

Patroni 2022

Ibuk Libra, Legimi

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelniczaZ okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej w 180-tą rocznicę urodzin poetki tj. w dniu 23.05.2022r. wspólnie z Siecią współpracy i samokształcenia „Aktywny bibliotekarz – aktywna biblioteka” przeprowadziliśmy akcję czytelniczą pt. „Kwadrans z Marią Konopnicką”. Pomysłodawcą akcji była CRE WŁ w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie - koordynator Sieci. Akcja polegała na czytaniu w tym dniu, wybranych utworów Marii Konopnickiej dzieciom młodszym przez ich starszych kolegów. Celem akcji była popularyzacja książki i czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników.

W akcji udział wzięły szkoły podstawowe z Białej, Makowisk, Raciszyna, Rząśni, Siemkowic, Zamościa i SP Nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. Krótkie relacje, wraz ze zdjęciami, zostały nadesłane ze szkół do naszej placówki po przeprowadzonej akcji.

Biblioteka Pedagogiczna w Pajęcznie zaprosiła do udziału w akcji dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pajęcznie. Wśród czytanych utworów znalazły się m.in. takie jak: „Pranie”, „Co słonko widziało wędrując po niebie”, „Bocian”, „Stefek Burczymucha”.
W Szkole Podstawowej w Raciszynie akcja zbiegła się z Dniem Patrona i została włączona do programu obchodów. Uczennice klasy VII a zaprezentowały wszystkim uczniom klas I-III oraz uczniom klasy IV najbardziej znane wiersze poetki, a klasa V b zaprezentowała utwór pt. "Stefek Burczymucha" w anglojęzycznej wersji.
W Szkole Podstawowej w Siemkowicach uczennice z koła teatralnego (7 uczennic kl. VII oraz 3 z kl. VIII b) czytały utwory 5 –latkom, 6-latkom oraz uczniom z klas I-III. Wśród czytanych utworów znalazły się takie jak:„Stefek Burczymucha”; „Pranie”; „Sposób na laleczkę”:” Krasnoludki”; „Ogródek’; „Tęcza”; „Niezapominajki”; „ Co słonko widziało”; „Nasz domek”: „Bocian”; „Kukułka”.
Szkoła Podstawowa w Zamościu zorganizowała „Kwadrans z Marią Konopnicką” w plenerze. Wśród majowej przyrody, w promieniach słońca i w odpowiedniej scenerii rozbrzmiewały strofy czytanych utworów Marii Konopnickiej. W akcję były zaangażowane wszystkie klasy.
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Pajęcznie uczennice z klasy VII a i VIII c czytały dzieciom z klas I a i I b.
Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rząśni dzieciom przedszkolnym oraz wszystkim uczniom z klas I a, I b, II a, II b, oraz 3 a i 3 b czytali ich starsi koledzy z klasy VIII a.
W Szkole Podstawowej w Białej przedszkole i klasy 1-3 czytały i recytowały wiersze Konopnickiej. Przedszkolakom czytały ich Panie. Uczniowie kl.1-3 czytali częściowo samodzielnie, a częściowo słuchali wierszy czytanych przez panie nauczycielki. Dodatkowo uczniowie biorący udział w powiatowym konkursie recytatorskim poezji M. Konopnickiej recytowali swoje utwory konkursowe. Czytanie odbyło się w salach i w plenerze.
W Szkole Podstawowej w Makowiskach uczennice z klasy VI przygotowały 4 wiersze, które przeczytały 3 grupom przedszkolnym 3-6 latkom; oraz klasom 1-3.
Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Objęła ponad 500 dzieci! Dziękujemy koleżankom z Sieci za zaangażowanie w jej przebieg na terenie szkół i nadesłane relacje.  

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza

„Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza   „Kwadrans z Marią Konopnicką” – akcja czytelnicza