Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

„Województwo łódzkie w obiektywie” – konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Województwo łódzkie w obiektywieW dniu 11.12.2019r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pt. „Województwo łódzkie w obiektywie”. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Pajęcznie i Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie z okazji 100.lecia województwa łódzkiego.

Adresatem konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu pajęczańskiego. Tematem konkursu było przedstawienie ciekawych miejsc, zabytków, czy też zakątków województwa łódzkiego. Autorzy prac nadesłanych na konkurs przedstawili ciekawe miejsca powiatu pajęczańskiego, ale powiat pajęczański jest przecież częścią województwa łódzkiego. „Okiem” aparatu przedstawiono obiekty architektoniczne - kapliczkę w Raciszynie, kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Działoszynie, pałac Męcińskich w Działoszynie i przyrodę – kamieniołom w Lisowicach, rzekę Wartę w różnych ujęciach, a także staw w Strzelcach Wielkich przy drodze wojewódzkiej nr 438, w zupełnie innej odsłonie.
Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę temat pracy, jego ujęcie a przede wszystkim warsztat fotograficzny i jakość techniczną wykonanych zdjęć, postanowiła przyznać miejsca I-III i 3 wyróżnienia.

  • I miejsce - Katarzyna Pędziwiatr (VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie)
  • II miejsce - Adam Mieszczakowski (Technikum z Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie)
  • III miejsce - Sandra Jakubowska (Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie)

Wyróżnienia:

  • Martyna Chybińska (Technikum z Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie)
  • Róża Nowak – (absolwentka ,Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie)
  • Dawid Drużyński (Technikum z Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie

Fundatorami nagród tj. książek o województwie łódzki m, albumów fotograficznych i dyplomów była Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie. Nagrody laureatom wręczyli: kierownik BP w Pajęcznie – Bożena Hałaczkiewicz i Wojciech Beśka z MGOKiS-tu w Pajęcznie – instruktor, fotografik i radny Rady Miejskiej obecnej kadencji.
Prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.

Zapraszamy! 

Województwo łódzkie w obiektywie   Województwo łódzkie w obiektywie   Województwo łódzkie w obiektywie   Województwo łódzkie w obiektywie