Covid 19 - Procedury

covid

Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) -09.02.2021

Dzień Bezpiecznego InternetuW tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 09 lutego. Dzień ten jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, ale już od wielu lat w jego obchody angażują się państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Celem DBI jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Biblioteka Pedagogiczna w Pajęcznie posiada w swoich zbiorach publikacje dotyczące zarówno bezpiecznego korzystania z Internetu, jak i z różnorodnych cyberzagrożeń. Świadomość tego, co nam zagraża w Internecie, a zwłaszcza dzieciom, jest istotna w aspekcie bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami i do ich wypożyczeń!  

Dzień Bezpiecznego Internetu   Dzień Bezpiecznego Internetu   Dzień Bezpiecznego Internetu   Dzień Bezpiecznego Internetu