Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

O zawodach w Bibliotece 

O zawodach w BiblioteceOd października realizujemy w naszej bibliotece zajęcia edukacyjne nt. „Wprowadzenie w świat zawodów”. Inspiracją to podjęcia tego tematu był przypadający corocznie w październiku Ogólnopolski Tydzień Kariery, w tym roku pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie…” oraz realizacja polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/20 dotycząca zawodoznawstwa. Z naszej oferty edukacyjnej skorzystało 11 klas ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie, tj. kl. III a, kl. III b, kl. II a, kl. II b, kl. I a, kl. I b, kl. V b, kl. VII b, kl. VI c, kl. VIII a i kl. VIII b.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze światem zawodów, a szczególnie z zawodami, z którymi nie spotykają się na co dzień. Uczniowie klas młodszych obejrzeli prezentację multimedialną na temat zawodów, wypowiadali się o znanych im zawodach, rozwiązywali zagadki tematyczne. Natomiast uczniowie klas starszych dowiedzieli się, jak definiuje się zawód, na jakie grupy dzieli się zawody, jakie trzeba mieć predyspozycje i jakie są przeciwskazania w stosunku do wykonywania zawodów przypisanych do tych grup. Zainteresowanie uczniów wzbudziły zawody mało znane jak dekarz, cieśla, pilarz, z którymi nie spotykają się codziennie, a także te nowopowstałe jak np. facylitator, ghostwriter, head hunter, freelancer. Podsumowaniem lekcji były kalambury – odgadnij jaki to zawód. Uczniowie podzieleni na grupy, mieli za zadanie, za pomocą gestów i mimiki. przedstawić określony zawód, a pozostali musieli go odgadnąć. Lekcje były okazją do dyskusji na temat nie tylko zawodów, ale pracy ogólnie i jej znaczenia w życiu człowieka. Uczniowie zgodzili się z tym co powiedział Konfucjusz – „ Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować”.
Dziękujemy za udział!  

O zawodach w Bibliotece  O zawodach w Bibliotece  O zawodach w Bibliotece  O zawodach w Bibliotece  O zawodach w Bibliotece  O zawodach w Bibliotece