Covid 19 - Procedury

covid

Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

„Czytam, wiem, znam!”-międzyszkolny konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

„Czytam, wiem, znam!”-międzyszkolny konkurs czytelniczy rozstrzygniętyBiblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie, w ramach realizacji działań z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, zorganizowała konkurs czytelniczy dla uczniów klas VI-VIII ze znajomości treści „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Przy współpracy z bibliotekarzami szkolnymi należącymi do naszej Sieci współpracy i samokształcenia „Aktywny bibliotekarz-aktywna biblioteka” I etap szkolny odbył się na terenie szkół, w formie wybranej przez bibliotekarza szkolnego.

II etap miał odbyć się 26 listopada w naszej placówce, ze względu na sytuację epidemiczną i obostrzenia, II etap został przeprowadzony on-line z wykorzystaniem platformy e learningowej Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu i Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu w dniu 08.12.2020r. Ze strony WODN w przebieg konkursu była zaangażowana konsultant Pani Wiesława Chlebowska, której dziękujemy za owocną współpracę!. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu Pajęczno tj. z Makowisk, Kiełczygłowa, Siemkowic, Raciszyna. Zamościa i SP Nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. Do II etapu zakwalifikowało się 18 uczniów. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na 45 pytań zamkniętych, w nieprzekraczalnym czasie 30 minut. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi. Maksymalnie można było zdobyć 53 punkty.

Według uzyskanych punktów:

I miejsce

  • Anna Trawczyńska kl. VIII „b” SP Nr 2 im. Polskich Noblistów Pajęcznie (52pkt.)

II miejsce ex aequo (51 pkt.)

  • Kinga Korus kl. VIII „a” SP Nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
  • Bianka Pasztaleniec kl. VIII SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach

III miejsca ex aequo ( 50 pkt.)

  • Alicja Gosławska kl. VIII SP im. Stefana Żeromskiego w Zamościu
  • Dominika Wątór kl. VIII SP im. Stefana Żeromskiego w Zamościu
  • Nicola Grądzik kl. VIII SP im. Jana Brzechwy w Makowiskach
  • Wiktoria Kiedos kl. VIII „a” SP im. Marii Konopnickiej w Raciszynie
  • Julia Kogut kl. VII b SP im. Marii Konopnickiej w Raciszynie
  • Weronika Piskuła kl. VII „a” SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe - książki. Po odbiór nagród, ze względu na sytuację epidemiczną, zaprosiliśmy uczniów indywidualnie do Biblioteki Pedagogicznej w Pajęcznie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom i opiekunom gratulujemy!  

„Czytam, wiem, znam!”-międzyszkolny konkurs czytelniczy rozstrzygnięty   „Czytam, wiem, znam!”-międzyszkolny konkurs czytelniczy rozstrzygnięty