Covid 19 - Procedury

covid

Ibuk Libra

Libra Ibuk

...

 15mapa

Aktualności

ciąg znaków wzór 1a

„Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka”
– spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską.

Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.W dniu 29.09.2020r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie odbyło się spotkanie z Panią Anną Wojciechowską, autorką książki „Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka”. Spotkanie było adresowane do osób dorosłych. Zostało zorganizowane w ramach realizacji przez naszą placówkę zadania „Województwo łódzkie - wczoraj i dziś. Popularyzowanie historii, kultury i walorów województwa łódzkiego ” ze środków finansowych pozyskanych z Budżetu Obywatelskiego „ Łódzkie na Plus” NA ROK 2020.

Celem spotkania była promocja Łodzi i regionu „od kuchni”, czyli poprzez przybliżenie naszego łódzkiego dziedzictwa kulinarnego, potraw, które są charakterystyczne dla Łodzi i regionu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest fifka, czym jest żulik, co to jest melzupa, co z wielokulturowej kuchni „sąsiadów” przeniknęło do kuchni łódzkiej, co determinowało wykorzystywanie określonych produktów i serwowanie konkretnych potraw. Spotkanie było okazją do poznania mapy kulinarnych szlaków województwa łódzkiego i dyskusji nt. naszych kuchni domowych i tego, co w naszych menu pochodzi z „karty” kuchni łódzkiej. Uczestnicy spotkania mogli również uzyskać autograf autorki. Nasze biblioteczne egzemplarze książki „Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka” także zostały opatrzone okolicznościowym wpisem. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu! A tych, których interesuje „kuchnia” zapraszamy po książki. Można je wypożyczyć!

Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.

Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.   Spotkanie autorskie z Panią Anną Wojciechowską w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie.